З приходом сонячних днів, хочу поділитись з Вами актуальною темою, яка пов’язана з вітаміном D і впливом його на фертильність.

Чому жінці потрібен вітамін D.

Отже, що таке вітамін D і яка його роль у нашому організмі?

По-перше, вітамін D бере участь у правильному обміні кальцію та регулює імунні реакції. З браком даного вітаміну пов’язують схильність до депресивних станів, слабкість м’язів та синдром полікістозних яйників. По-друге, рецептори вітаміну D наявні в усіх репродуктивних органах, включаючи ендометрій, міометрій, яйники, канал шийки матки. Вітамін D бере участь у синтезі прогестерону, естрону, естрадіолу, позитивно впливає на фолікулогенез і підготовку ендометрію до імплантації ембріона. Також вітамін D підвищує синтез АМГ і його достатній рівень сприяє кращим результатам ЕКЗ.

Чому жінці потрібен вітамін D.

Кому в першу чергу радять здавати аналіз на вітамін D?

  1. Жінкам з підтвердженим діагнозом синдрому полікістозних яйників;
  2. Жінкам з надмірною вагою;
  3. Жінкам, які планують вагітність;
  4. Вагітним і годуючим мамам.

ПРИМІТКА. Аналізуючи тип професій сучасних жінок, які звертаються за допомогою до нашого Центру, можна зауважити, що жінок, які працюють на відкритому повітрі, не так вже й багато. Тобто нестача вітаміну D серед жінок – є однією з проблем сьогодення. Зважаючи на дані фактори, я часто рекомендую своїм пацієнтам пройти обстеження рівня даного вітаміну у крові та відповідно до результатів (якщо показник 20мг/мл і менше) пропоную лікувальну дозу препаратами вітаміну D, яка підходить саме Вам. Коли показники досягають норми, ми переходимо на підтримуючу дозу.

Чому жінці потрібен вітамін D.

Чи впливає відпочинок на морі на показники вітаміну D?

Наголошую, що будь-які твердження щодо рівня або нестачі даної речовини, ми можемо підтвердити чи спростувати тільки після лабораторного обстеження. Існує думка, що добову дозу вітаміну D людина може отримати, якщо буде перебувати під прямими сонячними променями в період 11:00-15:00, оголеною (тобто в купальнику), і основне, не користуючись сонцезахисними кремами. Однак, розуміючи ступінь ризику при надмірному і безконтрольному перебуванні на сонці, а саме: отримання сонячних опіків, передчасне старіння шкіри, рак шкіри, пригнічення імунної системи, хвороби очей (катаракта, меланома повік, тощо), ми повинні підходити до питання відпочинку на сонці з розумом.

Чому жінці потрібен вітамін D.

Звідки ще можна отримати вітамін D?

Вітамін D присутній також у їжі: червоній ікрі, рибі (тунець, лосось, сардини, тощо), яловичій печінці, яєчних жовтками, вітамінізованому молоці, апельсиновому фреші, тощо.

 

P.S.

Вітамін D грає важливу роль у репродуктивній функції чоловіків. Він може впливати на цілий ряд параметрів: кількість сперматозоїдів та їх рухливість, морфологію сперматозоїдів та сперматогенез в цілому.

 

Чому жінці потрібен вітамін D.