ГОСТРОКІНЦЕВІ КОНДИЛОМИ – доброякісні утворення, викликані вірусом папіломи людини (ВПЛ), інфекцією, що передається статевим шляхом. 

Лише певні типи ВПЛ здатні викликати гострокінцеві кондиломи – це 6 і 11 тип. Часто вірус знаходитися в шкірі, а бородавки можуть ніколи не з’явитися.

Генітальні бородавки, зазвичай, поширюються при прямому контакті шкіри зі шкірою: під час вагінального, анального або орального сексу з людиною, яка має цю інфекцію.

Існують і інші типи ВПЛ, які здатні спричинити аномальні (передракові та такі, що без лікування можуть призвести до раку) зміни клітин шийки матки, прямої кишки, статевого члена, ануса та вульви. Можна заразитися обома типами одночасно.

Гострокінцеві кондиломи (генітальні бородавки): симптоми та методи лікування.

СИМПТОМИ

Найбільш поширеним симптомом у жінок є ущільнення в будь-якій ділянці статевих органів у вигляді потовщень і виростів, що підвищуються над шкірою. Іноді вони плоскі. Зазвичай мають тілесний або білуватий колір. Бородавки рідко викликають свербіж, печіння, кровотечу або біль, часто травмуються під час гоління.

Якщо Ви вважаєте, що контактували з хворим на гострокінцеві кондиломи (інші інфекції) або у Вас є симптоми, Вам потрібно звернутися до гінеколога. Також Вам слід пройти ряд клінічних обстежень та обстежень на інфекції, що передаються статевим шляхом (в першу чергу на ВПЛ, ВІЛ, тощо).

ЛІКУВАННЯ

Здорова імунна система, як правило, здатна очистити організм від вірусу або пригнітити його, що з часом призводить до довгострокового виліковування бородавок.

Існує низка різних методів лікування гострокінцевих кондилом. Універсального методу не існує. Мета будь-якого лікування – видалити видимі гострокінцеві кондиломи. Жоден з методів лікування не очищує Ваш організм від вірусу. Усі процедури іноді можуть викликати місцеві шкірні реакції, включаючи свербіж, печіння, ерозії та біль.

Приблизно ⅓ генітальних бородавок виникають знов.

ЯК ШВИДКО ПОЗБАВИТИСЬ КОНДИЛОМ

Для лікування гострокінцевих кондилом використовуються:

  • Кріотерапія (заморожування рідким азотом);
  • Трихлороцтова кислота – це хімічна речовина, що застосовується для лікування кондилом;
  • Електрохірургія / електрокоагуляція / лазерне лікування;
  • Крем або розчин хімічних препаратів.

У «Прикарпатському центрі репродукції людини» також застосовують сучасний і ефективний метод боротьби з гострокінцевими кондиломами, а також з різними проблемами шкіри – Фотодинамічна терапія (детальніше про фотодинамічну терапію тут).

_____

Якщо виникли питання, пишіть. Завжди радо відповімо!

Задати питання →