Багатьом відомо, що менструальний цикл триває 28 днів. Проте, інтервал 24-38 днів вважається також нормою. Основним критерієм є регулярність циклу. Якщо в одних жінок щомісяця цикл може бути коротким – 24-26 днів, а в інших, навпаки, довшим – 32-35 днів, то такий цикл вважається регулярним. Проте, якщо один менструальний цикл триває 25 днів, а наступний – 36 днів, то потрібно насторожитись, такий цикл вважається нерегулярним. В середньому тривалість менструальної кровотечі складає 4,5-8 днів. Кількість крові, що втрачається в нормі становить 5-80мл за увесь менструальний цикл. Для визначення обсягу крововтрати можна скористатися піктограмою самооцінки обсягу крововтрати під час менструації.

Таблиця 2. Піктограма самооцінки обсягу крововтрати під час менструації.

Як визначити, чи нормальний менструальний цикл чи ні?

При гострій крововтраті жінка, переважно, сама звертається за допомогою до лікаря. Однак у разі хронічного перебігу аномальної маткової кровотечі, пацієнтки рідко звертають увагу на характер менструальних виділень, а частіше скаржаться на запаморочення і загальну слабкість.

  1. Якщо Вам коли-небудь ставили діагноз анемія і якщо Ви відчуваєте слабкість, задишку, підвищену втомлюваність;
  2. Якщо менструація впливає на вашу щоденну активність (роботу, заняття спортом, тощо);
  3. Якщо у виділеннях знаходяться великі згустки крові (більше 1см³);
  4. Якщо місячні болючі і впливають на ваш загальний стан організму;
  5. І доводиться вночі міняти засоби гігієни.

ТОДІ ВАМ НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЬ ДО ГІНЕКОЛОГА!

У нашому Центрі лікарі кваліфіковано проконсультують та запропонують лікування згідно з відповідними клінічними протоколами.

 

Як визначити, чи нормальний менструальний цикл чи ні?