ПІДПИСАТИСЯ:  

Коли жінка дізнається, що вагітна, і коли вона готова народжувати, особливо, коли це вперше, в голові виникає безліч запитань, одне з яких – до якого лікаря мені звернутися. Як правило, пошуки відповіді приводять жінку до жіночої консультації – державної установи, метою якої є допомога жінкам в період вагітності і післяпологовий період, а також гінекологічна допомога. Однак в останні роки все частіше жіночі консультації організовують на базі приватних клінік, які також пропонують жінкам послугу ведення вагітності. Ціни різні, в залежності від закладу. З жовтня 2018 року і «Прикарпатський центр репродукції людини», державний заклад, що спеціалізується на лікуванні всіх видів жіночого і чоловічого безпліддя, почав проводити облік і ведення вагітних. Про особливості жіночої консультації саме в ДЗ «ПЦРЛ» нам розкаже лікар акушер-гінеколог вищої категорії поліклінічного відділення з денним стаціонаром ГАЛИЦЬКА ГАЛИНА МИХАЙЛІВНА.

Галина Михайлівна, перше, про що хочу запитати, чи всі бажаючи можуть стати на облік у Вашу клініку чи лише пацієнти Центру?

Зараз кожна людина може обрати собі лікаря, тому будь-яка вагітна жінка, яка має бажання спостерігатися в нашій клініці.

Лікар для вагітної: особливості ведення вагітних в «Прикарпатському центрі репродукції людини». Інтерв’ю з ГАЛИЦЬКОЮ Г.М.

Обліком і спостереженням за вагітними займаєтесь саме Ви?

Так. Це мій пріоритетний напрямок роботи в Центрі.

Звичайна державна жіноча консультація пропонує жінкам умовно безкоштовні послуги і майже нульовий сервіс, починаючи з оснащення закладу, закінчуючи відношенням лікаря до пацієнта. Приватна клініка надає комфортні умови спостереження за вагітністю, але коштує недешево. Жіноча консультація «ПЦРЛ», які її особливості?

Гарна зовні, професійна всередині, і в загальному людяна – це основні принципи нашої клініки і жіночої консультації зокрема. Мої вагітні не чекають в чергах, бо мені завжди можна подзвонити і домовитись про час зустрічі. Кожній вагітній я приділяю не менше півгодини свого робочого часу. Без нагальної потреби ніколи не призначаю додаткових аналізів і обстежень. Кабінети у нас гарні, сучасно обладнані, у цьому, звичайно, велика заслуга нашого директора, Головчака Ігора Степановича, він постійно переймається всім, що стосується клініки, завжди питає нас, що нам потрібно, чого не вистачає і таке інше. Слід сказати, що і саме місце розташування Центру дуже комфортне для пацієнтів, бо на відстані витягнутої руки пологовий будинок, лабораторії, де можна здати всі необхідні аналізи. Не треба нікуди далеко ходити, все поряд.

Лікар для вагітної: особливості ведення вагітних в «Прикарпатському центрі репродукції людини». Інтерв’ю з ГАЛИЦЬКОЮ Г.М.

Які документи видає Центр жінці, яка стала у Вас на облік?

Всі необхідні документи, затверджені МОЗ України. Кожній вагітній заповнюється Індивідуальна карта вагітної і породіллі та Обмінна карта. Також видається Листок непрацездатності у зв`язку із декретною відпусткою і Довідка для призначення і виплати державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Лікар для вагітної: особливості ведення вагітних в «Прикарпатському центрі репродукції людини». Інтерв’ю з ГАЛИЦЬКОЮ Г.М.

Основний процент вагітних на даний час, які стають у Вас на облік, пацієнти Центру?

Так, це близько 90%. Взагалі послуга обліку і ведення вагітних запрацювала саме завдяки нашим пацієнтам, які після проходження лікування у нас (після оперативних втручань, допоміжних репродуктивних технологій) вагітніють і не хочуть ставати на облік в інших закладах.

Ваші вагітні, переважно, жінки з ускладненнями?

Всі наші пацієнти мають обтяжені анамнези: екстрагенітальну патологію, обтяжений акушерський анамнез (невиношування), тривале безпліддя, також декілька гінекологічних операцій перед вагітністю. Тобто практично здорових жінок не має. Таких вагітних заносимо в групи ризику (вкрай висока, висока) і ведемо із суміжними спеціалістами.

А які ускладнення можуть виникати у таких жінок при виношуванні?

Часто бувають передчасні пологи на фоні кровотеч та цервікальної недостатності. Тому важливо їх госпіталізувати в критичні терміни вагітності. Також патології нирок, анемії, патологія згортання крові (тромбофіліі), гестаційні гіпертензіі, часто поєднується патологія щитовидної залози та вагітність. При взятті на облік ми навчаємо вагітних загрозливих станів, при яких вони повинні негайно звернутись за допомогою до пологових будинків.

Лікар для вагітної: особливості ведення вагітних в «Прикарпатському центрі репродукції людини». Інтерв’ю з ГАЛИЦЬКОЮ Г.М.

Вагітні жінки, як правило, вразливі і потребують до себе підвищеної уваги. Я знаю, що у Вас на обліку велика кількість вагітних жінок, наскільки важко бути ще й психологом? І чи бути ним взагалі потрібно?

Увага і повага до пацієнта – дуже важливий момент, і це не лише питання особистої культури, а й внутрішнього бажання допомогти. До мене на облік стають різні жінки: молоді дівчата, жінки середнього віку, кожна зі своїм характером і долею, але всі вони хочуть розмовляти і ділитись своїми переживаннями. Не бачу нічого поганого в тому, щоб вислухати жінку, я взагалі люблю спілкуватися, мені це подобається. Не бажаю нікому псувати настрою своєю відчуженістю і строгістю, тим більше вагітним жінкам. І хоча мені мої колеги по роботі інколи говорять, що я занадто добра зі своїми пацієнтами, я вважаю, що доброта – це гарна якість лікаря!

Галина Михайлівна, я Вам дуже дякую за розмову! Ще хотіла запитати про Ваш графік роботи в клініці.

Я працюю у понеділок і четвер з 8:00 до 16:00 і у середу з 14:00 до 16:00. 

Питання відносно обліку і ведення вагітності в «Прикарпатському центрі репродукції людини» Ви можете задати тут

Лікар для вагітної: особливості ведення вагітних в «Прикарпатському центрі репродукції людини». Інтерв’ю з ГАЛИЦЬКОЮ Г.М.