ПІДПИСАТИСЯ:  

23.07.2019 року у «Прикарпатському центрі репродукції людини» вперше відбулась постановка катетера «Ворда» (WORD) – лікування кісти бартолінової залози сучасним, практично атравматичним методом, при якому не руйнується сама залоза.

Кіста або абсцес бартолінової залози являє собою мішечок, заповнений слиззю, яку виробляє бартолінова залоза. Уражає ця хвороба малий відсоток жінок (3-6%). Найчастіше причиною є запальні процеси, рідше – травма. Також інфекції, які передаються статевим шляхом (хламідіоз, гонорея, тощо) і порушення відтоку секрету залози, що призводить до його накопичення та утворення кісти бартолінової залози (перешкода відтоку зазвичай є вторинною і виникає після неспецифічного запалення або травми).

Постановка катетера «Ворда» (WORD). Cучасний метод лікування кісти (абсцесу) бартолінової залози у «ПЦРЛ».

Сприятливі фактори для утворення кісти:

  • стиснення і натирання шкіри в інтимних зонах через занадто вузьку білизну;
  • використання синтетичних лубрикантів під час статевого акту, які можуть «забивати» протоки бартолінових залоз;
  • порушення особистої гігієни;

Метод постановки катетера «Ворда» (WORD) полягає в тому, що кіста розкривається маленьким розрізом до 3-4мм, її вміст евакуйовують та порожнину виповнюють спеціальним катетером-балончиком, який залишається там на 4-6 тижнів. Потім його забирають, не руйнуючи саму залозу. Цим самим формується протока. Центр використовує виключно оригінальні катетери виробництва фірми Cook, США.

Перевага даного методу полягає в тому, що стінки новосформованого вивідного протоку вже не можуть зростися один з одним знову.

P/S

Якщо у Вас є питання, задати їх можна ТУТ. Або дзвоніть.

Постановка катетера «Ворда» (WORD). Cучасний метод лікування кісти (абсцесу) бартолінової залози у «ПЦРЛ».