ПІДПИСАТИСЯ:  

15-16 листопада 2019 р. в м. Києві пройшов ІІІ Всеукраїнський науково-практичний форум з міжнародною участю «VAGINA, CERVIX, UTERUS», на якому розглянулись ключові питання профілактики раку шийки матки: від фундаментальних досліджень до клінічної практики та нестандартних ситуацій у діагностиці та лікуванні передпухлинної та пухлинної патології шийки матки. Важливий акцент робився на роль вакцинації в первинній профілактиці раку шийки матки та онкоскринінгу. Від «Прикарпатського центру репродукції людини» форум відвідали Павлик У.В. та Кишакевич І.Т.

За даними Національного канцер-реєстру, рак шийки матки в Україні посідає 5-те місце, а у віковому проміжку 30-54 років – 2-ге. Щорічно рак шийки матки діагностують у 4-5 тисяч українських жінок, найчастіше віком 18-40 років. За даними ВООЗ, рак шийки матки посідає 4-те місце за поширеністю серед усіх злоякісних пухлин у жінок.

Профілактика раку шийки матки: лікарі «ПЦРЛ» на ІІІ Всеукраїнському науково-практичному форумі з міжнародною участю «VAGINA, CERVIX, UTERUS».

Найчастішою причино розвитку даної хвороби є вірус папіломи (ВПЛ), який налічує 120 типів. Однак лише 15 типів є причиною розвитку раку шийки матки. Найбільш агресивними вважаються 16-й і 18-й типи. ВПЛ може викликати зміни ДНК у клітинах, роблячи їх злоякісними. Таким чином, захищаючи себе від ВПЛ-інфекції шляхом вакцинації, можна попередити ці зміни і знизити ризик розвитку онкохвороби.

Лекції другого дня форуму стосувалися діагностики та лікування вульво-вагінальної патології, поліпозу ендометрію, атиповій гіперплазії, неінвазійному оперативному лікуванню складних лейоміом тіла матки та аденоміозу.

На форумі були присутні і закордонні колеги, які поділились своїм досвідом: професор Wojciech Kolawa з доповіддю на тему менеджменту цервікальної інтраепітеліальної неоплазії у вагітних та професор Gubbini Giampietro з офісною гістероскопією в діагностиці патології цервікального каналу та стану ендометрію.

Профілактика раку шийки матки: лікарі «ПЦРЛ» на ІІІ Всеукраїнському науково-практичному форумі з міжнародною участю «VAGINA, CERVIX, UTERUS».