Стрептокок групи B – є однією з багатьох бактерій, які живуть в нашому організмі і не завдають ніякої шкоди. Основною локалізацією цих бактерій є шлунково-кишковий тракт та сечостатева система. У вагітних зустрічається в 7-30% випадків. Більшість вагітних жінок, які колонізовані цим мікроорганізмом, не мають проблем зі здоров`ям або виношуванням плода. Основну загрозу бактерія становить для новонароджених, які інфікувались під час пологів від матері, яка є носієм стрептококу групи В.

Стрептокок групи B та вагітність. Як попередити інфікування новонародженого.

Виділяють дві клінічні форми стрептококових інфекцій групи В у новонароджених:

  • Рання неонатальна інфекція (80%) розвивається при інфікуванні під час пологів протягом 24-48 годин після народження. Проявляється у вигляді пневмонії, сепсису, менінгіту.
  • Пізня неонатальна інфекція (20%) може бути як лікарняна так і позалікарняна. Ознаки захворювання починаються після 6 днів життя новонародженого і найчастіше проявляються менінгітом.

Чи існує можливість попередити інфікування новонародженого? Так, існує. Згідно міжнародних протоколів, у терміні вагітності 35-37 тижнів у жінки беруть мазок з піхви і прямої кишки на виявлення стрептококу групи В (культуральний посів або ПЛР). При позитивному результаті проводиться профілактика антибіотиками в день пологів.

Стрептокок групи B та вагітність. Як попередити інфікування новонародженого.

У веденні вагітних у «Прикарпатському центрі репродукції людини» ми проводимо дане обстеження з попередніми рекомендаціями щодо проведення антибіотикопрофілактики в пологах.

Звертайтесь!

Стрептокок групи B та вагітність. Як попередити інфікування новонародженого.