ПІДПИСАТИСЯ:  

Кріоконсервування (вітрифікація) ембріонів і ооцитів

Кріоконсервування – це ефективний спосіб призупинити біологічні процеси в клітинах під впливом низьких температур, при цьому забезпечивши збереження життєдіяльності клітин після відігрівання.

Кріоконсервуванню можуть піддатися будь-які біологічні об’єкти: ембріони, ооцити та зразки сперми (тестикулярної тканини).

При проведенні процедури ЕКЗ оптимальним є перенесення в порожнину матки не більше двох ембріонів. Решта ембріонів гарної якості за бажанням пацієнтів можуть бути кріоконсервовані для використання в майбутньому, в повторних спробах ЕКЗ (у разі негативного результату даної спроби або через кілька років, якщо пара ще захоче мати дітей).

Ембріони можуть бути заморожені на різних стадіях:

  • Запліднені яйцеклітини (зиготи);
  • Ембріони на стадії дроблення;
  • Бластоцисти;

Існує 2 способи заморожування ембріонів – повільне заморожування і вітрифікація. Терміном «вітрифікація» називають метод надшвидкого заморожування живих об’єктів в клініці. Для заморожування об’єкти поміщаються в спеціальні розчини (розчини кріопротекторів). Кріопротектори, оберігають ембріон від негативного впливу низьких температур та забезпечують перехід рідини в склоподібний стан і, тим самим, зберігають клітинам життєздатність. Ембріони після відігрівання практично нічим не відрізняються від ембріонів до вітрифікації. Вони також успішно імплантуються і розвиваються. Кріоконсервування дозволяє зберігати ембріони протягом досить тривалого часу.

Вітрифікації ооцитів як метод заморозки ооцитів повністю виключає формування кристалів льоду і зводить до мінімуму пошкодження ооцитів. На сьогоднішній день цей метод є найбільш ефективним.

Якщо жінка зацікавлена у збереженні своєї репродуктивної функції, вітрифікація ооцитів доцільна в наступних випадках:

  • до проведення хіміотерапії при деяких онкологічних захворюваннях;
  • при ендометріозі – оскільки це захворювання має хронічний перебіг і супроводжується зменшенням кількості фолікулів в яєчниках;
  • для збільшення шансів настання вагітності у жінок з низьким фолікулярним резервом яєчників;
  • в екстрених випадках, коли не вдається отримати сперматозоїди в день пункції яєчників при проведенні ЕКЗ;
  • перед оперативним втручанням при деяких гінекологічних захворюваннях;