ПІДПИСАТИСЯ:  

Питань відносно ЕКЗ (екстракорпоральне, штучне запліднення) дуже багато. Кожна жінка чи пара, у якої є проблема з настанням вагітності і яка хоче скористатися допоміжними репродуктивними технологіями (ДРТ) має, по меншій мірі, 10-20 питань до лікарів-репродуктологів, на які ми намагаємося відповісти. Питання різноманітні: медичні, фінансові, юридичні, питання, пов’язані з організаційними моментами, тощо, багато з них повторюються.

Ми хочемо відповісти на серію питань, які цікавлять пацієнтів в останні роки. Якщо особисто у Вас будуть свої питання до лікарів «Прикарпатського центру репродукції людини», не вагайтеся, питайте (задати питання можна ТУТ). Ми завжди Вам відповімо!

 

ПИТАННЯ ВІДПОВІДІ

Більше року не можу завагітніти. З чого мені почати, до якого лікаря звернутися?

Якщо Ви не можете завагітніти протягом року регулярного статевого життя без застосування контрацептивів, варто звернутися до гінеколога-репродуктолога. Звертається на прийом до лікаря пара і обстежуються паралельно. Обстеження починається зі збору анамнезу та гінекологічного огляду – для жінки; спермограми – для чоловіка. Послідовність та перелік необхідних обстежень Вам буде надано на першій консультації. Лікувальну тактику визначить Ваш лікуючий лікар, враховуючи результати усіх обстежень.

Я з іншого міста. Які мені потрібно мати аналізи, щоб не їздити декілька разів? (примітка: питання відносно аналізів стосується не лише іногородніх). 

Перелік необхідних обстежень вказано на сайті, ТУТ

Які документи потрібно мати з собою (виписки, заключення, тощо)?

З собою треба мати виписки про перенесені в минулому операції та інші захворювання, що лікувалися стаціонарно. Також довідку терапевта, ЕКГ. У випадку хронічних захворювань – довідки суміжних спеціалістів.

Скільки часу треба затратити на ЕКЗ і скільки разів до Вас приїжджати?

Протокол ЕКЗ від початку стимуляції до тесту на вагітність триває близько 1 місяця. Прегравідарна підготовка та корекція гормональних порушень – до 2-3 місяців. Треба буде приїхати 3-4 рази.

Чи є можливість обрати стать дитини?

Ні. Пренатальна діагностика не проводиться з метою визначення статі дитини.

Які препарати Ви використовуєте у протоколах ДРТ?

У щоденній практиці для контрольованої оваріальної стимуляції у протоколах ДРТ ми використовуємо рекомбінантні та менопаузальні гонадотропіни, аналоги гонадотропін-рилізинг гормонів, препарати хоріонічного хоріогонадотропіну провідних на фармацевтичному ринку компаній виробників:

  1. Мерк Сероно (Швейцарія): Гонал, Переговеріс, Овітрел, Цетротид;
  2. Органон (Нідерланди): Пурегон, Елонва, Оргалутран, Прегніл;
  3. Феррінг (Німеччина ): Менопур, Хорагон, Декапептил;
  4. ІБСА (Швейцарія): Фостімон, Меріонал.

Чи гормональні препарати не призведуть до збільшення ваги тіла, чи їх вплив можна мінімізувати?

Одним з небажаних ефектів практично усіх гормональних препаратів є затримка рідини в організмі, за рахунок чого збільшується маса тіла. Препарати, склад, доза підбираються індивідуально.

Судячи зі статистики, більш успішнішими є ЕКЗ з кріо. Чи є можливість спочатку заморозити ембріон і підселяти саме його (тобто пробувати відразу на замороженому)?

Так, можна. Методика вітрифікації ембріонів і сегментування циклу успішно проводиться у нашому Центрі.

Який газ Ви використовуєте для заморозки ембріонів?

Для постачання інкубаторів використовується Linde газ, який є сертифікованим медичним газом. Для зберігання біологічного матеріалу використовується зріджений азот температурою – 196 градусів °C, який також має сертифікат якості.

Чи можливе поєднання за бажанням клієнта PICSI+ICSI+IMSI для збільшення шансів?

Процедуру PICSI та IMSI у нас не проводять. ICSI – так.

Перед пункцією робиться анестезія, якого виду?

Короткочасна внутрішньовенна анестезія.

Скільки часу потрібно перебувати в денному стаціонарі після пункції?

Після пункції пацієнтка спостерігається у відділенні ДРТ протягом 2-3 годин.

Чи можливо здати сперму і заморозити її, а також чи можливо мені як дружині бути разом з чоловіком (щоб морально підтримати його)?

Кріоконсервація знижує фертильність сперми, тому робити цього не варто, особливо у випадках, коли показники спермограми знижені. А бути з чоловіком можна.

Чи укладає клініка договір з пацієнтом?

Договір між пацієнтом і державним закладом «Прикарпатський центр репродукції людини» не укладається, так як наказами МОЗ України такий не передбачений. У нашій клініці ведеться вся документація, яка вимагається нормативними документами МОЗу. Клініка несе повну відповідальність згідно чинного законодавства.

Чи маєте Ви прайс на ЕКЗ?

Клініка не надає платних послуг, відповідно прайс відсутній. Адміністрація просить пацієнтів відшкодовувати гроші на витрачені розхідні матеріали, які використовуються для процедур ДРТ у вигляді благодійного внеску на рахунок клініки. На даний час, після проведення пункції, запліднення in vitro, переносу ембріонів внесок складає приблизно 14,5-15 тис. грн. (не враховуючи препаратів).

 

ЗАДАТИ ПИТАННЯ